Maraton Karpiowy Pobiedziska 2013r

W dniach od 8 do 12 maja 2013 w Pobiedziskach na  łowisku Dobre rozgrywany był kolejny Maraton Karpiowy organizowany przez Pobiedziski Klub Karpiowy.

Tym razem w zaciętej rywalizacji uczestniczyło 18 drużyn rozlokowanych wokół zbiornika.

Impreza zaczęła się w środę przy bardzo słonecznej pogodzie i leniwych sporadycznych braniach karpi . Od początku na czoło wyszli koledzy łapiący na stanowisku Nr 25, rywalizując ze stanowiskiem 23 oraz 19. Wszystko zmieniło się od momentu burzy i innej aury. Zaczęły punktować również inne Stanowska w tym niedoceniane 37 oraz będące również w tej części zbiornika 34.

Rybki brały zarówno w dzień jak i w nocy, choć oczywiście nie we wszystkich miejscach.

W trakcie zawodów na czoło wydając się niezagrożona wysunęła się para ze Stanowska 37 mając w pewnym momencie ponad 100 kg przewagi nad innymi ekipami i prawie pewne pierwsze miejsce na podium.

Lecz ostatnie godziny zawodów okazały się niezwykle emocjonujące gdyż łapiący koledzy ze stanowiska 25 zaczęli w imponujący sposób doganiać prowadzącą parę.

Między godziną 6.20 a 9.10 dołowili 8 ryb niwelując przewagę do około 12 kg.

Do końca zawodów pozostało 50 minut i wydawało się że kwestią czsu będzie zmiana lidera. Rywalizacja i emocje osiągnęły szczytu i około 7 minut przed końcową syreną koledzy ze stanowiska 25 mają branie, niestety dla nich zacięcie okazuje się puste.

Wspaniałą rywalizację wygrała para ze stanowiska 37 łowiąc ponad 267 kg ryb.

Koledzy z miejsca drugiego również byli bardzo zadowoleni, gdyż oprócz rywalizacji do końca to właśnie na tym stanowisku przez kolegę Mariusz Bednarka z Poznania zostaje złowiona największa ryba zawodów i rekord łowiska karp o wadze 22,50 kg.

Warto zauważyć , iż pobito także rekord złowionych ryb na zawodach tj. 988,65 kg klasyfikowanych karpi i amurów na co składały się 103 ryby.

Daje to wysoką średnią jednej złowionej ryby jako troszkę poniżej 10 kg.

Mariuszowi oraz wszystkim innym wędkarzom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Wyniki zawodów:

I MIEJSCE –            Jerzy Błachnio, Rafał Łaskarzewski -Stan 37        267,60 kg    – 27 ryb

II MIJESCE-            Mariusz Bednarek, Adam Krugiołka – Stan25       254,00 kg   –  26 ryb

III MIEJSCE            Andrzej Kramer, Szymon Zdon         – Stan34       113,15 kg   –  11 ryb

IV MIEJSCE            Jacek Piątek, Radoslaw Płotkowiak   – Stan19         79,50 kg   –  11 ryb

V MIEJSCE             Arkadiusz Ogór, Dawid Świstak         – Stan23         54,70 kg   –   5 ryby

VI MIEJSCE            Jarosław Matelski, Dariusz Wilczyński- Stan2         46,65 kg    –   6 ryby

VII MIEJSCE          Tomasz Surdel, Piotr Duchnowski         -Stan4         44,70 kg    –   4 ryby

VIII MIEJSCE        Maciej Ślosarz, Sławomir Spochacz      -Stan32       30,40 kg    –   4 ryby

IX MIEJSCE           Grzegorz Bartoszak, W. Jankiewicz       -Stan40       25,80 kg    –   2 ryby

X MIEJSCE             Robert Leszczyński, S. Arteniuk            -Stan12       24,00 kg    –   2 ryby

XI MIEJSCE           Maciej Urant, Mirosław Połczyński        -Stan14       16,25 kg    –   1 ryba