Kolejne zawody klubowe na naszym łowisku

W dniach 23-25 czerwca spotkaliśmy się nad jeziorem Dobro- Klasztornym, żeby wziąć udział w 2 zawodach SSPKK w 2017 roku. Na starcie stanęło 10 kolegów naszego klubu. Mimo faktu, że zdawaliśmy sobie sprawę ,że karp w tygodniu „ był na tarle” to mieliśmy nadzieję na obfite połowy.                                                                            Przeprowadzone zostało szybkie losowanie, przed którym ustaliliśmy, że losujemy miejsca od stanowiska 25 – 40 a dokładne rozmieszczenie wyglądało następująco :

  1. 25 – Krzysiek
  2. 26 Jacek B. i Filip
  3. 27 Edek Mataczyński
  4. 29 Dario Wilczyński
  5. 30 Scopex
  6. 32 Jaca i Jarek Matela
  7. 34 Jarecki Krawiec
  8. 39 Jurek

Po losowaniu udaliśmy się na miejscówki , szybkie rozkładanie, wywózki, lub też rzuty , odkapslowywanie browarków i można było zacząć rywalizację :) . Już po ok 2 godzinach pierwszy ( jak można było się spodziewać ) rybę łowi Jurek siedzący na stanowisku 39. Po 4 godzinach ma ich już na koncie 3 , w tym jednego 20,3 kg wieszając poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie. W nocy dostajemy informację o karpiu Macieja (18 kg).

Wczesnym rankiem Krzysiek łowi pięknego amura 12,4 kg. Do rywalizacji włączają się też chłopacy ze stanowiska 26. Jacek rozpoczyna zawody małym bączkiem ok 5 kg , a Filip karpiem o masie identycznej jak wcześniejszy amur prezesa :) :) . W ciągu dnia Jurek „szaleje” na 39, regularnie łowiąc ładne ryby, jednak nie może się przebić przez wywindowaną przez siebie wagę ryby z poprzedniego dnia… Ok 14 pięknego karpia łowi Jacek ze stanowiska 26 . Rybka ważyła 19.9 kg i dawała Jackowi  2 pozycję. Od tego czasu uaktywniły się brania. Do roboty wzięli się pozostali zawodnicy. W łowieniu nie przeszkadzała im aktywna integracja sowicie zalewana nisko i wysoko procentowymi „dipami” 😉 😉

Druga noc też przyniosła wspaniałe efekty. Do odnotowania na pewno zasługuje piękny karp złowiony przez Jacka na st.26. Jego współlokator Filip miał nie małą przeprawę z amurkiem (7.8 kg), który 4 razy wyskakiwał jak rakieta z podbieraka wspaniale tańcząc na ogonie :) :) !!!  Jurek dołowił drugiego karpia 20+  (równe 20 kg) , jednak większymi okazami pochwalić się mogli Darek ( 20.6 kg ) oraz Wujaszek Jarecki , który „pozamiatał rywali” –  „koniem” o masie 23.2 kg !!! ( Jak się później okazało największym w całych zawodach) , a że rywalizacja odbywała się w systemie Big Fish , Jarek został zwycięzcą naszych drugich zawodów klubowych 2017 roku.

Podsumowując: Zawody przeprowadzone w fantastycznej atmosferze, przy sprzyjającej pogodzie . Nasze jezioro po raz kolejny pokazało jaki ma potencjał, a jestem przekonany, że gdyby nie fakt wcześniejszego tarła karpia wyniki były by jeszcze lepsze !!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich klubowiczów do udziału w kolejnych zmaganiach , które odbędą się 18 – 20 sierpnia.

Filip Ostrowski

Punktacja

1 miejsce Jarko Krawiec 23,20                                      5 pkt

2 miejsce Dario                20,6                                       4 pkt

3 miejsce Juretti               20,3                                       3 pkt

4 miejsce Jacek B            19,9                                       2 pkt

5 miejsce  Scopex            18,0                                       1 pkt

Jurek 20,3

Filip 12,4

Jacek 19,9

Jacek


Filip

Dario 20,60