is

Jezioro Dobro Klasztorne jest zbiornikiem polodowcowym położone na obrzeżach miasta Pobiedziska w północno-wschodniej części województwa Wielkopolskiego, w odległości 27 km od Poznania i ok. 25 km od Gniezna .

Jezioro Dobre znajduje się w rynnie polodowcowej w której posadowione jest 11 jezior przed znajdują się jeziora Kazanie(PZW) i Grzybionek(PZW) za Dobrym jezioro Małe(PZW) i za miastem Biezdruchowo , Jerzyńskie, Wronczyny Duzy i Mały, Steszewskie i Tuczno ( na wszystkich gospodaruje Gospodarstwo Rybackie BOGUCIN).Łowisko znajduje się w pasie Prominskiego Parku Krajobrazowego , a obok przebiega trasa rowerowa która można dojechac od Poznania do Ostrowa Lednickiego (32 km) Można tu łowić pokaźne karpie i amury których waga często przekracza 20 kg. Są także duże szczupaki, liny, okonie płocie i karasie. Dojazd jest bardzo dogodny zarówno dla zmotoryzowanych jak i tych preferujących bardziej zdrowe formy lokomocji, wszelkie asfalty kończą się w odległości kilkuset metrów od brzegów. Jezioro Dobre znajduje się w dolinie polodowcowej z wszystkich stron osłonięte wzgórzami i lasem. Wokół niemalże całego jeziora prowadzi droga dojazdowa do stanowisk .Przy każdej drodze znajdują się tablice informacyjne. W odległości do 10 metrów od drogi znajdują się stanowiska wędkarskie.Wokół jeziora znajduje się 40 specjalnie utworzonych stanowisk na których swobodnie można rozbić namiot. Stanowiska 1-17 znajdują się na zachodnim brzegu jeziora, dojazd do nich jest możliwy od strony trasy wylotowej z miasta w stronę Kostrzyna Wielkopolskiego do stanowisk 18-20 prowadzi ścieżka dla pieszych .Do stanowisk 23-40 prowadzi droga od strony miasta przebiegająca obok klasztoru Sióstr „Sacre Coeur” od strony ulicy Klasztornej .Część stanowisk jest tak szeroka że swobodnie mogą wędkować dwie osoby. Dzierżawcą wody jest PGR Sp. z o.o Bogucin, natomiast administratorem wody od 2008 r. Pobiedziski Klub Karpiowy.

• Cennik i regulamin zezwolenia jedno dobowego

Informujemy,że w roku kalendarzowym 2017 na łowisku Dobro Klasztorne będą  dostępne stanowiska od numeru 7-36.

Ceny za wędkowanie dobowe na jeziorze j/w będą wyglądały  następująco:

Doba od poniedziałku do piątku w cenie 90 ZŁ(doba)

natomiast doby z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę 120 ZŁ(doba)

Regulamin:

• Zezwala się łowić na dwie wędki z brzegu metodą gruntową . Łowienie metodą spławikową zabronione.
    • Każdego złowionego karpia,amura,suma, i jesiotra należy wypuścić do łowiska.Zabrania się przetrzymywania złowionych ryb w jakichkolwiek workach karpiowych!!
    • Używanie wszelkich środków pływających za wyjątkiem modeli zdalnie sterowanych zabronione.
    • Zabrania się łowić w miejscach oznaczonych jako tarliska i wyłączonych z odłowów wędkarskich.
    • Zabrania się samodzielnego budowania stanowisk wędkarskich.
    • Łowiącego obowiązuje zakaz palenia ognisk oraz zakaz kąpieli.
    • Wędkarz musi posiadać środek odkażający do ryb.
    • Na łowisku obowiązuje utrzymanie porządku i czystości.
    • Zalecamy stosowanie haków bez zadziorowych.
    • Zabrania się używania plecionki jako linki głównej.
    • Nie przestrzeganie niniejszego regulaminu oraz Statutu PZW spowoduje cofnięcie pozwolenia bez odszkodowania.
    • Zezwolenie nie podlega zwrotowi lub wymianie .
    • Na łowisku używać można tylko maty i worki KLUBOWE
      Zestawy (mata karpiowa oraz worek do ważenia) zostają dostarczone wędkującemu na wskazane przez niego stanowisko po ustaleniu tego z gospodarzem łowiska pod numerem telefonu 888-051-492.
      POWYŻSZE MA NA CELU OCHRONĘ ŁOWIONYCH RYB NA ŁOWISKU
  • Rezerwacja stanowisk
  • Informujemy,że rezerwacje stanowisk można dokonywać pod nowym numer telefonu!                888-051-492(Łukasz)