Zawody 2010 r

I Zawody Klubowe PKK Rozpoczęcie sezonu

W dniach 16.04. – 18.04. odbyły się pierwsze z cyklu pięciu  zawodów, które mają wyłonić mistrza Pobiedziskiego Klubu Karpiowego w sezonie 2010r. złowiono 13 karpi o łącznej wadze 71,95 kg. uważam iż jest to dobry wynik biorąc pod uwagę kilka kwestii: mianowicie spadek temperatury w nocy, bardzo silny i zimny wiatr ale  porównując wyniki z potyczki teamów widać że woda z tygodnia na tydzień jest coraz bardziej cieplejsza co ma znaczący wpływ na częstotliwość brani.

Największa ryba zawodów to karp 14,20 ! złowiony przez   , Adam Schmiela ( największa ryba zawodów PKK w sezonie 2009r karp 12,70kg ) nie kwestionowanym liderem został Andrzej Kopeć łowiąc następujące ryby: 12kg, 3kg, 3,30kg, 4,70kg, 4,25kg, Przemo Soboleski: 5,30kg, 3,40kg, 4kg, Maciej Uran: 3,50kg, 4kg, 4kg, Sławol Spochacz: 6,30kg.

1.        Andrzej Kopeć (suma kg)                27,25kg
2.        Adam Schmiel (suma kg)                        14,20kg
3.        Przemysław Sobolewski (suma kg)        12,70kg
4.        Maciej Uran (suma kg)                        11,50kg
5.        Sławomir Spochacz (suma kg)                  6,30kg
Wszystkim łowcom gratulujemy i już teraz zapraszamy na drugie z cyklu naszych zawodów które odbędą się na naszej starej żwirowni – łowisko Pstrąg w dniach 14.05. – 16.05.

Zarząd PKK, Tomasz Szymczak

I Zawody Klubowe PKK

II Zawody Klubowe PKK Łowisko Pstrąg w Pobiedziskach

Drugie zawody PKK mamy już za sobą ( Łowisko Pstrąg 14.05. – 16.05.) i całe szczęście za sobą – generalnie chodzi o pogodę, średnia temperatura wynosiła ok. 6oC, nieustannie siąpiący deszcz no i ten przenikliwy północno – zachodni wiatr, normalnie jak w listopadzie. Pomimo tak nieprzyjaznej aury na zawody wstawiło się sześciu klubowiczów, została złowiona jedyna rybka – karp o wadze 4,1 kg szczęśliwym łowcą został Mirek Owczarzak.

Żwirownia, jest bardzo trudnym łowiskiem które potrzebuje by poświęcić trochę więcej czasu niż spontaniczny wyjazd na niecałe dwie doby i ta pogoda !!!

Zarząd PKK, Tomasz Szymczak

II Zawody Klubowe PKK

IV Zawody Klubowe PKK  Jezioro Licheńskie

Na nasze zawody wyjazdowe organizowane w tym roku na jeziorze Licheńskim przyjechało 8 klubowiczów: Maciej Bartkowiak, Jarek Ciszewski, Sławek Spochacz, Maciej Paluszyński, Andrzej Kopeć, Grzesiek Andrzejewski, Mirek Owczarzak oraz  autor tego artykułu.

Trzydniowa zasiadka w tym urokliwym  i dzikim miejscu pokazała nam dobitnie, że w tak krótki okres na takiej wodzie niezwykle trudno o rybę……..ba nawet branie.

Mimo starań, chęci i pięknej pogody nikomu z nas nie udało się złapać klasyfikowanej ryby.

Jedyne zdobycze to miejscowe leszczyki bawiące się na nasze kulki a przyjemnym przerywnikiem był odjazd i niestety krótki hol zakończony spinką u Maćka Paluszyńskiego.

W całości brak brań rekompensowała nam wspaniała atmosfera, piękne widoki, pogoda oraz dobry humor.

Poniżej kilka z wielu zdjęć wykonanych przez kolegę Grześka.

Zarząd PKK- Krzysiek Brzychcy

IV Zawody Klubowe PKK

V Zawody Klubowe PKK ( zakonczenie sezonu)

W dniach od 8 do października   Pobiedziski Klub Karpiowy zorganizował ostatnie już w tym sezonie zawody o Puchar klubu 2010. Zasiadka miała miejsce na Łowisku Dobre w Pobiedziskach.

Ogromny skok ciśnienia do góry spowodował ,iż rybka kompletnie nie żerowała. Mimo ,że zawody zaczęły się znakomicie ( kolega „Rzeź” łowi karpika po 10minutach od zarzucenia zestawu, zaskakując wszystkich a w szczególności siebie) łącznie złowiono tylko 3 karpiki.

Szczęśliwym łowcą pełnołuskiej dwunastki i jednocześnie największej rybki zawodów  okazał się Przemo Sobolewski. Jeszcze jednego nie kwalifikowanego dołożył Piotr Adrych i branie się skończyły, za to jak zwykle wszystkim dopisywały humory oraz słoneczna pogoda.

Zarząd PKK- Krzysiek Brzychcy

Wyniki Kńcowe sezonu 2010 r

Miło nam przedstawić ostateczny ranking zawodów klubowych PKK kończący sezon 2010 r. Pierwsze miejsce zajął Adam Schmiel łowiąc ryby o łącznej wadze 63,7 kg. Największą rybą zawodów w tym sezonie to karp o wadze 14,2 kg złowiony przez Adam Schmiela.

Wyniki:
1 miejsce : Adam Schmiel   63,70kg
2 miejsce : Przemysław Sobolewski  32,70kg
3 miejsce : Andrzej Kopeć 27,25kg
4 miejsce : Maciej Uran  16,70kg

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku oraz wytrwałości w przyszłym sezonie 2011 r.

Zarząd Pobiedziskiego Klubu Karpiowego