Zawody Leśniewo

W dniach 11-13 maja 2018r. odbyły się pierwsze tegoroczne zawody Pobiedziskiego Klubu Karpiowego. Do zmagań o pierwsze punkty do Grand Prix stanęło sześcioro kolegów naszego klubu tj.: Jacol, Wujaszek Jarecki, Przemo, Maciejos, Piotr vel.Guma i Filip. Łowiliśmy na nowym zbiorniku Huberta z Fantazy Baits w miejscowości Leśniewo – nieopodal Łubowa ;).

Jest do łowisko rzutowe i taką formułę miały nasze zawody :) w systemie Big Fish.

Po szybkim losowoniu rozjechaliśmy się na stanowiska. Każdemu zależało, aby jak najszybciej zarzucić wędki i czekać na pierwszy odjazd, tym bardziej, że za pierwszą rybę czekała nagroda – Kulki, boostery, dipy ( ufundowane przez właściciela wody !!! ).Podobno największe szanse na to miał nasz kolega Jarek, który stwierdził, że znalazł największy spad na łowisku – Od 50-60 metra miał piekne zejście z 1,8m – na 1,9 :D:D:D … Po ok 2 godzinach pierwszą rybę złapał Filip – jednak nikt wczesniej mu nie powiedział, że karasie nie liczą się w zawodach :D:D:D. Oprócz wcześniej wspomnianego „okazu” 😉 Filipa nic więcej wieczorem się nie wydarzyło. Yyyy — tzn. oprócz mega integracji, sowicie zakrapianej wszelakimi trunkami, zagryzanymi pysznami szaszłykami (przygotowanymi przez Jareckiego (, a może żonę Jareckiego ?? hmmm??:P )) i skrupulatnymi NOTATKAMI :D:D:D…(dla wtajemniczonych :D).

Na drugi dzień Jacek chwali się pierwszym karpiem zawodów – miał niecałe 5 kg, ale cieszy, bo dał naszemu koledze w/w nagrodę :D. Również Filip doczekał się 2 brań. Pierwsze puste ;(, jednak drugie przynosi karpiszonka 😉 i prowadzenie w zawodach 😀 . Waga pokazuje 5,5 kg.

W ciągu dnia Jacek i Piotr łowią kilka sztuk . Brania mają często, ale ryby nie są za duże. Guma w końcu łowi karpia dającego prowadzenie – 6kg. O takiej samej wadze cyprinusa doławia Jacol. Po południu na prowadzenie wysuwa się Filip podnosząc poprzeczkę na troszę powyżej 8 kg.

Nocka mija spokojnie. Brania ustały. Wczenym rankiem swoje 5 minut ma Jarek :)

Łowi niedużego amura oraz karpia- największą naszych zmagań 😉 . Wskazówka wagi zatrzymuje się na 12 kg !!! :)

Po mimo wielu starań 😉 … wszystkich zawodników ,nikomu nie udało się już nic złowić.

Podsumowując: zawody udały się w 100%. Jak zawsze humory i integracja na „najwyższym” 😀 poziomie ;). Łowisko fajne, perspektywistyczne, prowadzone w profesjonalny sposób przez karpiarza, co dobrze rokuje na przyszłość ;).

Wszystkich klubowiczy serdecznie zapraszamy na udział w kolejnych zawodach, które odbędą się na naszym ukochanym Klasztorze w dniach 8-10 czerwca :)

Klasyfikacja końcowa zawodów :

1. Jarek – 12 kg – 5pkt
  2. Filip – 8,1 kg – 4pkt
  3. Piotr (Guma) – 6 kg – 3pkt
  4. Jacol – 6kg – 2 pkt

(Piotr złowił swojego karpia szybciej od Jacka – dlatego zajął 3 miejsce)